ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут (УХІН)"

+38 (057) 704 13 18

post@ukhin.org.ua

+38 (050) 323 62 38

ДП "Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут (УХІН)" був створений 4 липня 1930 року і став першим в колишньому Радянському Союзі науковим центром коксохімічної промисловості.

ДП

З 1967 р ДП "УХІН" - центральний інститут Минчормету СРСР, який координує проведення всіх наукових досліджень в області коксохімічного виробництва і виконує функції базової організації по стандартизації, метрології та науково-технічної інформації.

В незалежній Україні, не дивлячись на значне скорочення обсягів виробництва коксу, коло питань, що вирішуються інститутом, змінився несуттєво. Як і раніше, основним завданням є проведення досліджень, спрямованих на вдосконалення коксохімічного виробництва.

Майже за 90 років своєї діяльності інститут вніс значний вклад у становлення коксохімічної промисловості та забезпечення її високого технічного рівня. У проектах всіх діючих в Україні коксохімічних заводів використовуються розробки інституту у вигляді технологічних завдань на проектування.

Дослідження інституту мали значний вплив і на розвиток вугільної промисловості України, так як будівництво ряду шахт, які видобувають вугілля для коксування, здійснювалося на основі рекомендацій Ухіну. Зокрема, широке промислове освоєння вугілля Західного Донбасу почалося після висновку інституту про їх придатність для коксування.

В даний час інститут має унікальний банк даних про характеристику вугілля основних вугільних басейнів більшості країн світу, володіє широким спектром технологічних процесів переробки вугілля і хімічних продуктів коксування. В активі інституту є ряд ефективних розробок, готових до реалізації в промисловості. Найбільш важливими з них є:

  • нові оригінальні процеси термічної підготовки вугільної шихти і коксові печі з обігрівальними простінками високої міцності, що забезпечують довговічну роботу під час коксування термічно нагрітих шихт з насипною щільністю до 0,75 т / м³ (реалізуються на Ясинівському КХЗ);
  • безперервний процес шарового коксування в вертикальних печах;
  • виробництво високоякісних сорбентів з широкого асортименту вугілля;
  • виробництво пропиточного пеку, пеку-зв'язуючого і кам'яновугільного голчастого (анизотропного) пекового коксу, що забезпечує отримання великогабаритних електродів мають високу електропровідність і механічною міцністю і ін.

У роботі інституту багато уваги приділяється питанням охорони навколишнього середовища, стандартизації, метрологічного забезпечення та акредитації коксохімічних виробництв. Сам інститут акредитований в системі управління якістю ISO 9001: 2015.

Search