ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут (УХІН)"

+38 (057) 704 13 18

post@ukhin.org.ua

+38 (050) 323 62 38

ДП УХІН пропонує наступні власні розробки:

Технологія отримання наночастинокз твердих продуктів переробки вугілля. Кінцева продукція - суспензії різних типів наночастинок в будь-яких рідких середовищах. Добавки суспензій модифікують різні композиційні матеріали та покриття, підвищуючи їх стійкість, міцність і інші експлуатаційні характеристики.


За додатковою інформацією звертайтесь за тел:

+ 38 (057) 704 13 24

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Лабораторна піч за визначенням тиску розпирання вугілля та їх сумішей в процесі коксування

Установка дозволяє оперативно визначати тиск розпирання вугілля і шихт в широкому діапазоні насипної щільності від 0,6 до 1,3 кг/дм 3. Моделюється процес коксування, що відбувається в промисловій печі: двосторонній нагрів та вільна евакуація газів, що утворюються під час коксування вугільного завантаження. Більш детальна методика визначення величини тиску розпирання, а так само результати досліджень описані в «Углехимическом журнале» №3-4 за 2007р. с. 29-33; №5-6 2009р. с. 35-41; №1-2. 2010 р. с. 32-39. На даний пристрій є патент: «Лабораторна установка для визначення тиску розпирання вугілля і шихт різної насипної щільності»

Завантаження печі: 0,8 - 1кг, тривалість дослідження: 3,5-4 години. Система обігріву дозволяє вести процес коксування при температурі гріючих стін з боку вугільного завантаження на рівні температури стін промислової печі. Виготовлення трамбованого вугільного пирога проводиться в спеціальному пристрої при постійній питомій роботі трамбування 560 Дж/кг, аналогічній роботі трамбування в промисловій трамбувально-завантажувально-виштовхуючій машині (ТЗВМ). Кількість коксу, одержаного в установці, становить 0,50-0,75кг, що досить для визначення його фізико-механічних і фізико-хімічних властивостей, в спеціально розробленому барабані. Дані, отримані за допомогою цієї печі, використовуються при складанні вугільних шихт з оптимальним розміром тиску розпирання, для промислових коксування.


Широкосмуговий вимірювальний комплекс для дистанційного контролю радіотеплового випромінювання коксової батареї.

Прилад дозволяє визначати температуру в середині коксової батареї через вогнетривку кладку коксової печі.


Спосіб визначення температури завантаження коксу оптичним пірометром шляхом заміру температури металевого виробу, поміщеного в захисний чохол, який вводиться в камеру коксування по її осі до дна.

  • виконання комплексних досліджень пластових і товарних проб вугілля, а також концентратів збагачувальних фабрик з метою визначення найбільш ефективних напрямків використання вугілля;
  • використання методик складання оптимальних вугільних шихт для коксування;
  • технологічні схеми підготовки вугілля і шихт до коксування;
  • технологію використання коксового дріб'язку;
  • технологічні розробки по організації виробництва брикетів різного призначення;
  • технологію отримання з донецьких малометаморфізованних вугілля і антрациту активованого вугілля широкого спектра дії;
  • технологічні засади (вихідні дані) для проектування коксових печей з високоміцними обігрівальними простінками і низьким значенням змісту оксидів азоту в димових газах;
  • комплексне обстеження діючих коксових батарей і процесу коксування вугілля;
  • ефективні конструкції газощільних дверей коксових печей, планірних лючков і кришок стояків;
  • комплексне дослідження властивостей коксу, в тому числі реакційної здатності, горючості, щільності, пористості, питомого електроопору, структурної міцності, абразивної твердості і ін.
  • дослідження, що дозволяють в автоматичному режимі визначати коефіцієнт надлишку повітря, контроль режимів планування шихти і ін.;
  • технологічні завдання на проектування, будівництво, реконструкцію та технічне переозброєння як комплексовхіміческіх цехів, так і окремих процесів і апаратів;
  • високоефективні масообмінні апарати, що забезпечують витяг з коксового газу нафталіну, бензольних вуглеводнів, сірководню, ціаністого водню та ін.;
  • технологію і апаратурне оформлення процесу отримання крупнокристалічного сульфату амонію в сатураторному процесі методом охолоджувальної кристалізації в пульсаційному режимі
  • процеси середньо- і високотемпературного каталітичного гідроочищення бензолу і нафталіну;
  • дистиляцію кам'яновугільної смоли в безперервному процесі на установках продуктивністю до 200 тис.т на рік з отриманням широкого асортименту фракцій;
  • процеси отримання кам'яновугільних пеков різної кваліфікації;
  • технологію отримання анізотропного (голчастого) пекового коксу методом уповільненого коксування в вертикальних реакторах;
  • процеси отримання чистого нафталіну, антрацену, карбазолу, фенантрену, аценафтена, пірену, хрізену;
  • розробку нормативних документів в галузі охорони навколишнього середовища, екологічну експертизу і аудит;
  • питання стандартизації, сертифікації, метрології та аналітичних досліджень коксохімічного та інших видів переробки вугілля.

  • Дослідження вугілля

    Своїми дослідженнями ДП УХІН вніс істотний внесок в розвиток науки про вугілля, особливо в найбільш складні її розділи, такі як вивчення складу, будови і закономірності їх термохімічних перетворень.

    Дослідження вугілляВ інституті розроблені і перевірені в промислових умовах наукові основи складання вугільних шихт для коксування з вугілля вугільних басейнів різних країн світу. Використання цих методик дозволяє розробляти оптимальні склади шихт, що забезпечують в різних печах виробництво коксу відповідно до Своременного вимогами доменного і ливарного виробництв.

    Розроблено та впроваджено технологічні схеми підготовки вугілля і шихт до коксування, що включають операції:

    • відсів дрібних класів вугілля і шихт (6-0 мм) перед дробленням;
    • дроблення вугілля і шихт в дискових дробарках оригінальної конструкції, які забезпечують рівномірний гранулометричний сотав вугілля і шихт і менша витрата електроенергії (на 30%) у порівнянні з молотковими.

    Розроблено в ДП УХІН нову технологію підготовки вугільної шихти до коксування - термічна підготовка - дозволяє отримувати міцний доменний кокс з шихт з високим вмістом слабоспікливого вугілля. При цьому вона забезпечує безвідходне виробництво і тим самим захист навколишнього середовища від забруднень.

    В області збагачення вугілля інститут має такими розробками:

    • флокуляційно-гравітаційний спосіб;
    • флотаційний спосіб;
    • флокуляційно-відцентровий спосіб.

    Технологія коксування

    Технологія коксуванняІнститутом внесений значний внесок у розробку конструкцій коксових печей. На гідравлічних моделях відпрацьовані елементи опалювальних систем всіх модифікацій коксових печей, що споруджуються за проектами Гипрококсу, що дозволило забезпечити рівномірний обігрів як по висоті, так і по довжині камер коксування при досить високих значеннях термічного ККД. Розроблено методику розрахунку необхідних зусиль анкерного обтиску, міцності і довговічності коксових батарей, запропоновано оригінальні рішення по перев'язці швів в різних зонах кладки, що позитивно позначається на термінах служби.

    Інститут успішно вдосконалює процес шарового коксування шляхом розробки раціональних режимів завантаження і коксування шихти, гасіння та сортування коксу, що забезпечують тривалу ефективну роботу коксових батарей і зниження викидів оксидів азоту через димові труби.

    Розроблено ефективні конструкції газощільних дверей, планірних лючков і кришок стояків, а також ряд пристроїв для послепечной обробки валового і металургійного коксов, що сприяють підвищенню як механічної міцності коксу, так і рівномірності його гранулометричного складу.

    ДП УХІН спільно з Гипрококсом і іншими організаціями створив процеси виробництва формованого коксу і безперервного шарового коксування в вертикальних печах. Є також процес напівкоксування малометаморфізованних і бурого вугілля в вертикальних печах з отриманням широкого асортименту хімічних продуктів і синтез-газу.

    Інститут має можливість визначати реакційну здатність (CRI) і міцність коксу після реакції (CSR).

    Інститут має у своєму розпорядженні технологією отримання з донецьких малометаморфізованних вугілля і антрацитів ряду адсорбентів широкого спектра дії, зразки яких випробувані з позитивними результатами в процесах доочистки питної води, очищення промислових стічних вод і повітря побутових приміщень.


    Обробка коксового газу

    Своїми дослідженнями ДП УХІН вніс суттєвий внесок в створення процесів і апаратів по конденсації і охолодження коксового газу, уловлювання аміаку, одержання аміачної води і сульфату амонію, уловлювання бензолу з коксового газу із застосуванням оптимальних поглиначів.

    Інститут володіє розробками, що забезпечують очистку коксового газу від сірководню, рішеннями по вилученню з газу ціаністого водню з отриманням роданистих солей натрію і амонію, тіосечовини, ксантонового водню. Розроблено та апробовано технологію і апаратурне оформлення процесу отримання крупнокристалічного сульфату амонію в сатураторні процесі методом охолоджувальної кристалізації в пульсаційному режимі.


    Хімічні продукти коксування

    Розроблено процеси середньо- і високотемпературного каталітичного гідроочищення бензолу і нафталіну, щоб забезпечити отримання продуктів високої чистоти, а саме бензолу з температурою кристалізації не менше 5,5°C і нафталіну з чистотою 99,99%.

    Розроблена комплексна схема централізованої переробки сирого бензолу з застосуванням зазначених та інших високоефективних процесів, що забезпечує отримання широкої гами високоякісної товарної продукції: ароматичних вуглеводнів, розчинників термопластичних смол і ін.

    Експериментально вивчені і впроваджені в практику процеси ректифікації кам'яновугільної смоли в агрегатах безперервної дії з одноразовим і дворазовим випаровуванням .

    Значне місце в діяльності інституту займають роботи по отриманню з кам'яновугільної смоли індивідуальних продуктів для хімічної промисловості таких, як нафталін, аценафтена, флуорен, антрацен, карбазол, пірен та ін.

    Для забезпечення сировиною виробництва великогабаритних електродів, що володіють підвищеною механічною міцністю і здатністю пропускати електричний струм щільністю понад 25 А/см², розроблені та опробовані в промислових умовах такі процеси:

    • виробництво просочувального пеку шляхом очищення кам'яновугільної смоли в осаджувальних центрифугах до змісту нерозчинних речовин в хіноліні 0,9-1,5%;
    • виробництво пеку-зв'язуючого шляхом обробки кам'яновугільної смоли під тиском власних парів, що забезпечують підвищений вміст речовин, нерозчинних в толуолі, і збільшення коксового залишку;
    • виробництво анизотропного (голчастого) пекового коксу методом уповільненого коксування в вертикальних реакторах.

    Аналітичні дослідження, стандартизація, сертифікація, метрологія переробки вугілля

    Інститутом виконано комплекс робіт по створенню нових і вдосконаленню діючих методів контролю технологічних процесів коксохімічного виробництва і якості одержуваної продукції. Створено стандартні зразки для контролю якості коксохімічної продукції та градуювання приладів. Розроблено паспорта безпеки і акуталізована нормативна документація, що дозволяють коксохімічних підприємств випускати продукцію в строгій відповідності з вимогами державних органів нагляду за якістю продукції і станом навколишнього природного середовища.


    Охорона атмосфери навколо коксохімічних заводів

    Своїми дослідженнями ДП УХІН вніс істотний внесок у вирішення проблем захисту навколишнього середовища від викидів коксохімічного виробництва. Створені і впроваджені оригінальні методи знешкодження стічних вод. В результаті спеціальних досліджень отримані повні дані про джерела забруднення атмосфери на кожному коксохімічному заводі України. На їх основі зроблено висновок, що скорочення викидів шкідливих речовин в атмосферу може і повинне досягатися, головним чином, шляхом вдосконалення існуючих і створення нових технологічних процесів.


    Науково-організаційна діяльність

    Інститут підтримує тісні зв'язки з підприємствами, організаціями та інститутами Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Китаю та інших країн, які займаються питаннями хімічної технології твердого палива.

    Останнім часом виконані роботи по вивченню сировинної бази коксування на преприятий Індії, а також проведені дослідження вугільних родовищ Австралії, Індонезії, АРЄ і ряду др.стран.

    Науковці інституту опублікували понад 120 монографій та методичних посібників з найважливіших питань вуглехімії і коксохімії, понад 3200 наукових статей в періодичній пресі, отримали понад 650 авторських свідоцтв і патентів. ДП УХІН підготував і видав понад 70 томів праць інституту, понад 150 збірок рефератів і анотацій вітчизняної та іноземної літератури з вуглехімії і коксохімії, а також численні матеріали конференцій, нарад і симпозіумів. Фахівці інституту тільки за останні 10 років зробили понад 40 наукових доповідей на міжнародних симпозіумах.


Search